Horni
 

INTERNETOVÉ CENTRUM

 

 

Práce účastníků:       VĂ˝roba stránek  

Prezentace

 

MOODLE-U3V

 
 
Menu figle
NÁZORY, RADY, FÍGLE, ZKUŠENOSTI

Audit XP
Internet
– to nikdy nepochopím.


K čemu je dobrý internet?

Fígle Google

 

Google fígle

Fígle s Google

Kdo by neznal Google. Již docela dlouhou dobu patří ke špičkám ve vyhledávání na internetu. Nedávno bylo jeho jméno skloňováno snad ve všech pádech v souvislosti se vstupem společnosti na burzu. Málokdo však ví, že Google umí vyhledat mnohem více, než jen internetové stránky.

Cacheování odkazů
Snad každému se již někdy stalo, že se po kliknutí na vybraný odkaz ve vyhledávači najednou zobrazila chybová hláška: Stránka nenalezena . Stav bezradnosti nastává, je-li hledaná informace hodně důležitá. Díky tomu, že Google neustále indexuje internetový obsah, můžete vybranou stránku zobrazit z archivu vyhledávače. Stačí jen kliknout na položku Archiv umístěnou vedle internetové adresy odkazu. Zobrazí se vám naposledy uložená verze stránky.

Příklad jak zobrazí vyhledavač Google:
Senior klub ... Stránky SeniorTip , Na konci roku jsem slíbila, že napíši, jak se můžete konkrétně
aktivně zapojit do spolupráce na tvorbě a obsahu stránek. ...
www.katalogtip.cz/seniorklub/ - 31k - dodatečný výsledek - Archiv - Podobné stránky

Kdo na vás odkazuje?

Chcete vědět, které cizí stránky odkazují svoje návštěvníky na váš web? Do vyhledávacího pole zadejte klíčové slovo link: a URL vašeho serveru. V seznamu budou zobrazeny všechny weby obsahující odkaz na vaši URL.

Příklad:

link:www.seniortip.cz (http://www.google.com/search?hl=cs&q=link%3Aseniortip.cz&lr=) – seznam stránek odkazujících své návštěvníky na server Seniortip.cz.

Zkusíte štěstí?

Vyhledáváte, ale nechce se vám vybírat z dlouhého seznamu odkazů nalezených stránek? Pak místo tlačítka Vyhledat Googlem vyzkoušejte tlačítko Zkusím štěstí . Google vás automaticky přesměruje na stránku umístěnou na prvním místě v seznamu odkazů.

 

HomeProgram tento měsíc Služby O nás Sponzoři